Uwaga na firmę Publikacje Polskiej Telefonii Sp. z o.o. 00-515 Warszawa, ul. Żurawia 22
Автор темы: ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
ZenonStyczyrz
Local time: 22:24
английский => польский
+ ...
Oct 14, 2006

Nie będę się rozpisywał w temacie. Dokładny opis znajdziecie tutaj:

http://tinyurl.com/yymgny


 
SATRO
SATRO  Identity Verified
Польша
Local time: 22:24
немецкий => польский
+ ...
DZIĘKI!!!!!!!!!!! Oct 16, 2006

Zenon Styczyrz wrote:

Nie będę się rozpisywał w temacie. Dokładny opis znajdziecie tutaj:

http://tinyurl.com/yymgny


No właśnie dostaliśmy DZIĘKI ZENEK!!!!!!!!!!!!!!!!

SaseK


 
Janina Nowrot
Janina Nowrot
Local time: 22:24
русский => польский
+ ...
Dzięki również Oct 16, 2006

Też otrzymałam rachunek - jak łatwo można zarobić pieniądze! I to duze pieniądze. Oczywiście pod warunkiem, że się znajdzie naiwnych.

 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
Польша
Local time: 22:24
немецкий => польский
+ ...
Niesamowite! Oct 17, 2006

Przeczytałem opis w podanym linku. Ciekawy jestem jak sytuacja się rozwinie. Moim skromnym zdaniem będzie bardzo trudno zarzucić nielegalność tego procederu, chociaż od razu widzę, że to nie jest niemożliwe.

W każdym razie dzięki za ostrzeżenie - na pewno zaoszczędzi wielu nerwów i kosztownego procesu.


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Польша
Local time: 22:24
Czytajcie objaśnienia na odwrocie takich "dokumentów" Oct 17, 2006

Do mnie najpierw wydzwaniała jakaś uparta pani i prosiła o potwierdzenie danych w takiej 'książce telefonicznej'. Potem chciała mnie namówić na płatną reklamę, ale ja nie chciałem.

Po miesiącu przyszedł rachunek na ok. 300 PLN za wpis podstawowy. Już się zdążyłem wnerwić, a tu czytam dalej, na odwrocie, że to jest propozycja (sic !) i zawarcie umowy następuje po zapłaceniu na konto pieniedzy. Nie chciałem tego, więc papier podarłem i wywaliłem. Ale co się
... See more
Do mnie najpierw wydzwaniała jakaś uparta pani i prosiła o potwierdzenie danych w takiej 'książce telefonicznej'. Potem chciała mnie namówić na płatną reklamę, ale ja nie chciałem.

Po miesiącu przyszedł rachunek na ok. 300 PLN za wpis podstawowy. Już się zdążyłem wnerwić, a tu czytam dalej, na odwrocie, że to jest propozycja (sic !) i zawarcie umowy następuje po zapłaceniu na konto pieniedzy. Nie chciałem tego, więc papier podarłem i wywaliłem. Ale co się najpierw wkurzyłem to moja strata...

Po 2 tygodniach dzwoni uparta pani (głos nawet poznałem) - możecie mi wierzyć, że nie byłem chętny do potwierdzenia danych i poprosiłem grzecznie o zakończenie rozmowy.


[Edited at 2006-10-18 07:43]

[Edited at 2006-10-18 07:44]
Collapse


 
maciejm
maciejm  Identity Verified
Польша
Local time: 22:24
английский => польский
+ ...
Czy ja dziwny jestem? Oct 20, 2006

No właśnie, czy ja jestem dziwny, że nie płacę za nic czego nie zamówiłem? I to niezależnie od tego czy będzie to 4 czy 400 złotych.
Pozdrawiam,
M

[Edited at 2006-10-20 14:48]


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Польша
Local time: 22:24
Do Macieja: Oct 20, 2006

Nie jesteś dziwny - ja też nie płacę za takie coś, czego nie zamówiłem. Co ciekawe, około 10 lat temu przychodziły do mnie faktury z tzw. Zachodu na kilkaset funtów np. za jakiś niezamawiany wpis do "najlepszego katalogu firm światowych", lądowały w koszu, bo gdzie mogły lądować. Widać nauka nie idzie w las tylko się sposób działania upowszechnia

Pozdawiam,
P.


 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Польша
Local time: 22:24
немецкий => польский
+ ...
Dzięki za info Oct 20, 2006

Zenonie,

serdeczne dzięki za informację.
Przekazałam znajomym, którzy tkwią w szponach tepsy.

To jest skandal! O ile słowo "skandal" w IV RP jeszcze coś znaczy.

Kolejny powód, dla którego cieszę się, że wzięłam rozwód z ośmiornicą TPSA.....


Pozdrawiam,
A


 
Piotr Wargan
Piotr Wargan  Identity Verified
Польша
Local time: 22:24
@Tygru Oct 21, 2006

Z tepsą to ma chyba wspólnego tyle, że kolory tej niby-fakturki sa podobne do tych na rachunku tepsowym...

 
Agnieszka Hayward (X)
Agnieszka Hayward (X)
Польша
Local time: 22:24
немецкий => польский
+ ...
@ Piotr Oct 22, 2006

Piotr Wargan wrote:

Z tepsą to ma chyba wspólnego tyle, że kolory tej niby-fakturki sa podobne do tych na rachunku tepsowym...


Niejasno się wyraziłam.

1. TEPSa to hydra
2. Nie otrzymuję faktur z TEPSy, więc rachunek, o którym mowa, puściłabym przez niszczarkę.

Pozdrawiam,
A


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Модератор(ы) этого форума
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Uwaga na firmę Publikacje Polskiej Telefonii Sp. z o.o. 00-515 Warszawa, ul. Żurawia 22






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »