serbest çevirmenin mesai ücreti olur mu?
Автор темы: hammurabi
hammurabi
hammurabi
Local time: 02:41
английский => турецкий
Jul 6, 2007

herkese merhaba,

- is aldigim bir ajans elimde halihazirda isi oldugu halde araya acil is almami istedi. basladim gece yarisi oldu bitmedi ve daha da ugrastim. bu normal bir durum mudur, cunku hicbir beis gormedi anladigim kadariyla. serbest cevirmenligin fazla mesaisi olur mu?

- trados vb. ile yapilan islerde bazen analiz dosyasi gonderilmiyor ya da korumali TM gonderiliyor, onunla da ben analiz edemiyorum ve ne kadar is yaptigimi da bilmiyorum. star transitle yapilan
... See more
herkese merhaba,

- is aldigim bir ajans elimde halihazirda isi oldugu halde araya acil is almami istedi. basladim gece yarisi oldu bitmedi ve daha da ugrastim. bu normal bir durum mudur, cunku hicbir beis gormedi anladigim kadariyla. serbest cevirmenligin fazla mesaisi olur mu?

- trados vb. ile yapilan islerde bazen analiz dosyasi gonderilmiyor ya da korumali TM gonderiliyor, onunla da ben analiz edemiyorum ve ne kadar is yaptigimi da bilmiyorum. star transitle yapilan bir isin yuku tradosla yapilana esdeger olmuyor. ama sana yine de ayni ucretlendirme uygulaniyor. ben gunluk kapasitemi vs. dusunup genel bir rakkam soyluyorum is alirken ama cogunlukla daha zor isler geliyor. ucretlendirme yapilirken nelere dikkat edilmeli?

- ceviriyi belirli bir kalitede yapmak elbet zorunluluk ama ornegin ilk basta terminoloji gelmeyen bir iste, ben yapip bitirdikten sonra ve elimde de baska bir ajanstan is varken bir yerlerden cikiveren bir glossary ile beraber dosya geri yollanabiliyor. bunun icin ayri bir ucretlendirme olmali degil mi?

nasil bir isveren iliskisi ve is alma yontemi onerirsiniz? sadece bir cv hazirlayip buna calisma sartlarimi ayrintisiyla eklemem yeterli olur mu?

[Değişiklik saati 2007-07-08 13:37]

[Değişiklik saati 2007-07-08 13:38]

[Subject edited by staff or moderator 2007-07-11 08:54]
Collapse

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

serbest çevirmenin mesai ücreti olur mu?

Translation news in Турция

CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »