Off topic: De mărţişor
Автор темы: Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Румыния
Local time: 08:24
английский => румынский
+ ...
Mar 3, 2007

Un gând bun tuturor, de mărţişor. Să aveţi o primăvară de bucurii şi de împliniri de toate felurile!
Nu ştiu dacă e vreun schimb între sărbătoarea mărţişorului şi cea de Valentine, adică vine una pleacă alta. E şi aici o schimbare cum e în mai toate dar, indiferent ce agăţăm de şnuruleţul alb-roş, el rămâne totuşi un simbol de care se leagă trecerea într-un alt anotimp şi propria noastră urmă lăsată în timp.
Vă propun un fir de mărţişoare c
... See more
Un gând bun tuturor, de mărţişor. Să aveţi o primăvară de bucurii şi de împliniri de toate felurile!
Nu ştiu dacă e vreun schimb între sărbătoarea mărţişorului şi cea de Valentine, adică vine una pleacă alta. E şi aici o schimbare cum e în mai toate dar, indiferent ce agăţăm de şnuruleţul alb-roş, el rămâne totuşi un simbol de care se leagă trecerea într-un alt anotimp şi propria noastră urmă lăsată în timp.
Vă propun un fir de mărţişoare cum nu s-au mai văzut pe lumea asta: flori adevărate, pe care le-am văzut, pe care le ştim, care au nume, care ne-au împodobit una sau mai multe din zilele pe care chiar le-am trăit.
Acum-i acum: Cum aduc eu mărţişorul meu pe forum? Am căutat soluţia tehnică prin firul cu pisici şi... m-am încurcat.
Collapse


 
Mihaela BUFNILA
Mihaela BUFNILA  Identity Verified
Румыния
Local time: 08:24
английский => румынский
+ ...
Автор темы
Datura Apr 11, 2007

Mihaela BUFNILA wrote:

flori adevărate, pe care le-am văzut, pe care le ştim, care au nume, care ne-au împodobit una sau mai multe din zilele pe care chiar le-am trăit.



Datoram acest mărţişor şi sprijinirea subiectului: Datura

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket


 


На этом форуме нет отдельного модератора.
Если вы хотите доложить о нарушении правил сайта или нуждаетесь в помощи, просим связаться с персоналом сайта »


De mărţişor






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »