Koje knjige trenutno čitate?
Автор темы: Katarina Karanusic
Katarina Karanusic
Katarina Karanusic
Хорватия
Local time: 18:17
французский => хорватский
+ ...
Mar 31, 2020

Pozdrav drage kolegice i kolege

S obzirom na trenutnu situaciju i izolaciju, većina nas je sigurno posvetila više vremena čitanju i samoobrazovanju.

Zanima me koje knjige trenutno čitate..preporučate za pročitati...općenito, u vezi posla, prevođenja...?
Ja trenutno čitam više knjiga pa uzmem po raspoloženju...

- James Altucher: Choose yourself
- Jack Canfield: Načela
... See more
Pozdrav drage kolegice i kolege

S obzirom na trenutnu situaciju i izolaciju, većina nas je sigurno posvetila više vremena čitanju i samoobrazovanju.

Zanima me koje knjige trenutno čitate..preporučate za pročitati...općenito, u vezi posla, prevođenja...?
Ja trenutno čitam više knjiga pa uzmem po raspoloženju...

- James Altucher: Choose yourself
- Jack Canfield: Načela uspjeha
- Stephen R. Covey: 7 habits of highly effective people
- Sophie Mas, Caroline de Maigret i dr.: Kako biti Parižanka u svakoj prilici
- Denise Linn: Sacred space

Ako imate kakvu lijepu knjigu za preporučit, javite

Katarina
Collapse


 
Ivana Kahle
Ivana Kahle  Identity Verified
Германия
Local time: 18:17
Член ProZ.com c 2007
немецкий => хорватский
+ ...
Lijepa književnost i dobri filmovi / serije za ova neobična vremena Apr 1, 2020

Moji favoriti:
1. Tetralogija Elene Ferrante - sasvim dovoljno za bijeg u neko drugo vrijeme
2. Haruki Murakami - Birthday girl ili neka druga njegova knjiga - tko voli ovog pisca, dobro zna kako znalački uvlači čitatelja u priču
3. Nick Vujicic - Život bez ograničenja - pogledajte naslovnicu i sve će vam biti jasno.

A filmovi, serije?
Je li vam draža ovozemaljska ili svemirska tematika?
Meni u ova vremena svemirska, u odnosu na probleme hrabrih
... See more
Moji favoriti:
1. Tetralogija Elene Ferrante - sasvim dovoljno za bijeg u neko drugo vrijeme
2. Haruki Murakami - Birthday girl ili neka druga njegova knjiga - tko voli ovog pisca, dobro zna kako znalački uvlači čitatelja u priču
3. Nick Vujicic - Život bez ograničenja - pogledajte naslovnicu i sve će vam biti jasno.

A filmovi, serije?
Je li vam draža ovozemaljska ili svemirska tematika?
Meni u ova vremena svemirska, u odnosu na probleme hrabrih (pravih i izmišljenih) istraživača svemira, zemaljski problemi ne čine se tako strašni.
Tu je još i sva sila dobrih dokumentaraca.
Izvori su nepresušni.

Uživajte u dobroj knjizi / filmu / seriji i ostanite zdravi

Ivana.
Collapse


 
Katarina Karanusic
Katarina Karanusic
Хорватия
Local time: 18:17
французский => хорватский
+ ...
Автор темы
Elena Ferrante Apr 1, 2020

Upravo nabavila jednu od knjiga Elene Ferrante, The lost daughter na engleskom jeziku, po preporuci kolegice Ivane. Odlični su komentari i općenito mi je zanimljiva činjenica da se radi o anonimnom piscu koji se skriva pod pseudonimom, neobično za današnje doba.
Javim dojmove kad je pročitam.
Hvala


 


На этом форуме нет отдельного модератора.
Если вы хотите доложить о нарушении правил сайта или нуждаетесь в помощи, просим связаться с персоналом сайта »


Koje knjige trenutno čitate?






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »