Payoneer'de - Bankaya para transfer süresi 5 saate kadar düştü
Thread poster: Ali Bayraktar
Ali Bayraktar
Ali Bayraktar  Identity Verified
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
Jan 17, 2018

Merhaba,

Uluslararası ödeme araçlarından Payoneer'de bankaya para çekme süresi 5 saate kadar düştü.
Bugün Türkiye saati ile 11:37'de bana ABD'den müşterim ödeme yaptı Payoneer hesabıma.
Ben de saat 13:12'de banka hesabıma aktar işlemini yaptım (withdraw)
Bu Payoneer hesabımdaki para saat 16:27'de CepteTEB hesabıma geçmişti.

Yani bana para ABD'deki müşterimin para yatırdığı andan elime geçme süresi 5 saate kadar düştü.<
... See more
Merhaba,

Uluslararası ödeme araçlarından Payoneer'de bankaya para çekme süresi 5 saate kadar düştü.
Bugün Türkiye saati ile 11:37'de bana ABD'den müşterim ödeme yaptı Payoneer hesabıma.

Yani bana para ABD'deki müşterimin para yatırdığı andan elime geçme süresi 5 saate kadar düştü.
Banka hesabına aktar talimatıyla hesaba geçmesi arasındaki süre de yaklaşık 3.5 saat

İlgilenen arkadaşlara duyurmak istedim.

Saygılar,

M. Ali
Collapse

FATİH ORUÇ

Nihan Pekmen
Nihan Pekmen  Identity Verified
Türkiye
Local time: 17:35
Member (2012)
Turkish to English
+ ...
Hesaba geçen paranın cinsi Jan 17, 2018

Merhaba Ali Bey,

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Hesabınıza TL olarak mı yoksa USD olarak mı geçiyor? Bildiğim kadarıyla para Transferwise gibi sistemlerden doğrudan TL olarak geçtiği için Swift masrafları ortadan kalkıyor. Payoneer'da aynı şekilde mi işliyor?

İyi Çalışmalar,

Nihan

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
TL Jan 17, 2018

Nihan Pekmen wrote:

Merhaba Ali Bey,

Bilgilendirmeniz için teşekkürler. Hesabınıza TL olarak mı yoksa USD olarak mı geçiyor? Bildiğim kadarıyla para Transferwise gibi sistemlerden doğrudan TL olarak geçtiği için Swift masrafları ortadan kalkıyor. Payoneer'da aynı şekilde mi işliyor?

İyi Çalışmalar,

Nihan

Evet Payoneer'de TL hesabınızı belirtmelisiniz (ben ilk para çekiminde yanlışlıkla USD IBAN belirtmiştim bankayla yazışa yazışa aktardım TL hesabıma ama TL IBAN yazın oradaki hesabınıza)

Havale olarak geçiyor hesabınıza.

Önceden AKBANK ile geliyordu bana TL para Payoneer hesabımdan, gönderici adı da benim adımdı.
Ama şimdi Aktifbank'tan yine gönderici adı benim adım olarak geliyor.
Aktifbankla ABD'de mi anlaşmalılar Türkiyede mi bilmiyorum.

Ama Bana TL hesabıma geçen parayı ben kendim gönderiyormuşum gibi görüüyor dekontta.

Parayı TL'ye dönüştürüyor Payoneer. O yüzden kesinlikle TL IBAN girilmeli banka hesabınıza.

Dolar olarak harcamak isterseniz Payoneer'in MasterCard'ı var, onu gönderiyorlar.
Ama Türkiyedeki komisyon vs oranlarını hiç bilmiyorum o kartla bankamatikten çekerken ya da harcarken, o yüzden o konuda bir şey diyemeyeceğim.

Saygılar,

M. Ali

[Edited at 2018-01-17 18:35 GMT]

ogun kucan
ogun kucan
Türkiye
Turkish to English
+ ...
banka kesintisi Feb 6, 2018

Ali Bayraktar wrote:

Merhaba,

Yani bana para ABD'deki müşterimin para yatırdığı andan elime geçme süresi 5 saate kadar düştü.
Banka hesabına aktar talimatıyla hesaba geçmesi arasındaki süre de yaklaşık 3.5 saat

İlgilenen arkadaşlara duyurmak istedim.

Saygılar,

M. Ali

İyi günler Ali Bey,
Bu bilgilendirmenizden sonra Cepteteb tl hesabım ile para çekmeye karar verdim ancak komisyon oranları ve kesintiler ile ilgili hiçbir yerde kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

Ali Bayraktar
Türkiye
Member (2007)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
Ücret yok Feb 6, 2018

tankado wrote:
İyi günler Ali Bey,
Bu bilgilendirmenizden sonra Cepteteb tl hesabım ile para çekmeye karar verdim ancak komisyon oranları ve kesintiler ile ilgili hiçbir yerde kesin bir bilgiye ulaşamadım. Bu konuyla ilgili bilgi verebilir misiniz?

CepteTEB'e gelen paralarda ödeme yok.

Payoneer ise ücretini kur dönüşümünden kendisi alıyor başka ekstra ücret almıyor.
Mesela 1000 dolar serbest piyasada 3800 TL ise, Payoneer para çek dediğiniz anda sizin 1000 dolarınızı 3750 lira gibi bir rakamdan bozar. Bu aradaki farkı da kendi hizmet ve transfer ücreti yapar.

Şu anda Yurtdışı paralardan komisyon alan sadece EnPara.com var.
Onlar gelen döviz kaç olursa olsun 18 TL para alırlar size her gelen paradan.
Ancak bu Payoneer'den gelecek paralar için geçerli olmaz.
Payoneer'den size aktarılan para yurtiçi paraymış gibi geliyor.

Saygılar,

M. Ali

ibra86
ibra86
Türkiye
para çekme Oct 30, 2019

Ali Bayraktar wrote:

Nihan Pekmen wrote:

Merhaba Ali Bey,

İyi Çalışmalar,

Nihan

Evet Payoneer'de TL hesabınızı belirtmelisiniz (ben ilk para çekiminde yanlışlıkla USD IBAN belirtmiştim bankayla yazışa yazışa aktardım TL hesabıma ama TL IBAN yazın oradaki hesabınıza)

Havale olarak geçiyor hesabınıza.

Önceden AKBANK ile geliyordu bana TL para Payoneer hesabımdan, gönderici adı da benim adımdı.
Ama şimdi Aktifbank'tan yine gönderici adı benim adım olarak geliyor.
Aktifbankla ABD'de mi anlaşmalılar Türkiyede mi bilmiyorum.

Ama Bana TL hesabıma geçen parayı ben kendim gönderiyormuşum gibi görüüyor dekontta.

Parayı TL'ye dönüştürüyor Payoneer. O yüzden kesinlikle TL IBAN girilmeli banka hesabınıza.

Dolar olarak harcamak isterseniz Payoneer'in MasterCard'ı var, onu gönderiyorlar.
Ama Türkiyedeki komisyon vs oranlarını hiç bilmiyorum o kartla bankamatikten çekerken ya da harcarken, o yüzden o konuda bir şey diyemeyeceğim.

Saygılar,

M. Ali

[Edited at 2018-01-17 18:35 GMT]

Ali bey merhaba.
ben de sizin gibi usd hesabıma çektim parayı. Enpara.com'u kullanıyorum.
Dolar hesabıma tl mi gelecek şimdi? çok saçma gerçekten.
Bir de payoneer güncel kura göre mi tlye çeviriyor parayı. Eğer düşük kurlardan çeviriyorsa hiçbir mantığı kalmıyor.
Cevap verirseniz çok sevinirim. teşekkürler.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Payoneer'de - Bankaya para transfer süresi 5 saate kadar düştü

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »