Nejasnosti při vyplňování přiznání
Thread poster: petrak3
petrak3
petrak3  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:10
English to Czech
+ ...
Mar 20, 2019

Prosím o radu ohledně daňového přiznání.
1. Příjmy mám pouze ze 3. zemí (USA, Indie apod.) - jak se tyto příjmy uvádí v přiznání k dani z příjmů? Musím vyplňovat nějakou speciální přílohu?

2. Vydala jsem cca 2 faktury do EU a nově jsem se tedy stala identifikovanou osobu. Jak se toto uvádí v daňovém přiznání? Vykazují se tyto příjmy zvlášť, na nějaké další příloze? Započítávají se do celkových příjmů (tedy včetně pří
... See more
Prosím o radu ohledně daňového přiznání.
1. Příjmy mám pouze ze 3. zemí (USA, Indie apod.) - jak se tyto příjmy uvádí v přiznání k dani z příjmů? Musím vyplňovat nějakou speciální přílohu?

2. Vydala jsem cca 2 faktury do EU a nově jsem se tedy stala identifikovanou osobu. Jak se toto uvádí v daňovém přiznání? Vykazují se tyto příjmy zvlášť, na nějaké další příloze? Započítávají se do celkových příjmů (tedy včetně příjmů ze 3. zemí) - nebo pro tento účel už slouží souhrnné hlášení?

3. Pokud mé příjmy za překlady do zahraničí překročí 1 mil. Kč, nestávám se plátcem DPH, protože místo plnění není v tuzemsku a do obratu pro tyto účely se tyto příjmy nezapočítávají. Je to tak?

Díky moc za pomoc.

[Upraveno: 2019-03-20 17:21 GMT]

[Upraveno: 2019-03-20 23:23 GMT]
Collapse


 
Zbyněk Táborský
Zbyněk Táborský  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:10
English to Czech
+ ...
SITE LOCALIZER
DPFO Mar 20, 2019

Všechny příjmy ze samostatné činnosti se uvádějí v Příloze č. 1 k DPFO na řádku 101 "Příjmy podle § 7 zákona", jestli jsou tuzemské nebo zahraniční se nijak nerozlišuje. Prostě a jednoduše sečtené všechny dohromady.

Limit 1 mil. Kč obratu pro účely plátcovství DPH platí jen pro tuzemská plnění.

Zbyněk


 
petrak3
petrak3  Identity Verified
Czech Republic
Local time: 23:10
English to Czech
+ ...
TOPIC STARTER
DPFO Mar 20, 2019

Moc děkuji za reakci a přeji hezký večer.
Petra


 
EvaVer (X)
EvaVer (X)  Identity Verified
Local time: 23:10
Czech to French
+ ...
pokud ovšem... Mar 21, 2019

jste nezaplatila někde daň u zdroje, kterou byste chtěla odečíst. U tohoto druhu příjmů to není pravděpodobné.

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Nejasnosti při vyplňování přiznání






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »